ŠD Center Maribor ima dolgoletno tradicijo izvajanja vadbe v programih športne gimnastike, pri čemer je poudarek na tekmovalni moški športni gimnastiki. Kljub temu, da imamo ustrezne pogoje za izvajanje trenažnega procesa v moški športni gimnastiki, želimo v prihodnosti posodobiti več kot 40 let stare objekte in jih z razširitvijo tudi oblikovati v enovito celoto, ki bo smiselno umeščena v bližnjo okolico.

S posodobitvijo sedanjih objektov in z izgradnjo novih objektov bi lahko:

• - povečali obseg ter izboljšali kakovost in varnost vadbe
  • - zadržali raven uspešnosti mariborskih telovadcev v moški športni gimnastiki in razvili novo športno panogo – žensko športno gimnastiko
  • - razvili nove športne panoge pod okriljem GZS ( akrobatika, mala in velika prožna ponjava, gimnastika za vse )
  • - povečali varnost in kakovost treninga in vadbe športne gimnastike za namene vrhunskega športa ter športa otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport.

S tovrstnimi ukrepi bi zagotovo pripomogli k širjenju gimnastičnih disciplin v regiji in predvsem v moški športni gimnastiki dosegali vidne uvrstitve tako na nacionalni kot tudi na mednarodni ravni, saj imamo v društvu številne mlade telovadce, ki se že udeležujejo velikih tekmovanj v Evropi in svetu.

Zala in Sven na evropsko prvenstvo v Glasgow

Tekmovalca našega društva Zala Bedenik in Sven Jug sta se uvrstila v slovensko mladinsko reprezentanco, ki bo avgusta nastopila na evropskem prvenstvu v ženski in moški športni gimnastiki.

Zala bo v Glasgow odpotovala konec meseca julija, tekmovala pa bo v petek, 3.8., v mnogoboju. Sven bo z moškim delom reprezentance odpotoval drugi teden v avgustu in tekmoval v mnogoboju v petek, 10.8.

Obemo želimo veliko športne sreče!

ŠD CENTER MARIBOR