ŠD Center Maribor ima dolgoletno tradicijo izvajanja vadbe v programih športne gimnastike, pri čemer je poudarek na tekmovalni moški športni gimnastiki. Kljub temu, da imamo ustrezne pogoje za izvajanje trenažnega procesa v moški športni gimnastiki, želimo v prihodnosti posodobiti več kot 40 let stare objekte in jih z razširitvijo tudi oblikovati v enovito celoto, ki bo smiselno umeščena v bližnjo okolico.

S posodobitvijo sedanjih objektov in z izgradnjo novih objektov bi lahko:

• - povečali obseg ter izboljšali kakovost in varnost vadbe
  • - zadržali raven uspešnosti mariborskih telovadcev v moški športni gimnastiki in razvili novo športno panogo – žensko športno gimnastiko
  • - razvili nove športne panoge pod okriljem GZS ( akrobatika, mala in velika prožna ponjava, gimnastika za vse )
  • - povečali varnost in kakovost treninga in vadbe športne gimnastike za namene vrhunskega športa ter športa otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport.

S tovrstnimi ukrepi bi zagotovo pripomogli k širjenju gimnastičnih disciplin v regiji in predvsem v moški športni gimnastiki dosegali vidne uvrstitve tako na nacionalni kot tudi na mednarodni ravni, saj imamo v društvu številne mlade telovadce, ki se že udeležujejo velikih tekmovanj v Evropi in svetu.

Zala zmagala v Novem Sadu

Zala Bedenik in Sven Jug, tekmovalca Športnega društva Center Maribor, sta se 9. in 10. decembra 2017 udeležila mednarodnega tekmovanja v Novem Sadu.

Zala je zmagala v mnogoboju in osvojila še 2. mesto na preskoku in bradlji.

Sven je osvojil 3. mesto na drogu.

Čestitamo!