Športno društvo Center Maribor, ki je bilo ustanovljeno leta 1907, deluje še danes in je zdajšnje ime dobilo leta 1997. Njegova glavna dejavnost je športna gimnastika.

Društvo danes šteje 1200 članov, ki se delijo v naslednje vadbene sklope:

Poleg izvajanja celoletne gimnastične dejavnosti ponuja Športno društvo Center Maribor tudi druge rekreativne programe, kot so:

Ukvarja se tudi z oddajanjem športnih objektov srednjim šolam in ostalim najemnikom, ki opravljajo v prostorih športnega društva različne športne dejavnosti.

Sara King uspešna v Taipeiju

Naša tekmovalka Sara King je v ponedeljek, 21.8., tekmovala na 29. poletni univerzijadi v Taipeiju. Slovenska reprezentanca, v kateri so bile poleg Sare še Adela Šajn, Ivana Kamnikar in Ana Cikač, je osvojila ekipno 12. mesto. Slavile so Rusinje pred Kanadčankami in Japonkami.

Sara je pred odhodom na Tajvan imela težave s poškodbo ramena, vendar se je kljub temu uspešno predstavila na univerzijadi. Večjo napako je naredila le na gredi in z rezultatom 44,857 osvojila 33. mesto.

Za Saro je bilo to tekmovanje posebno tudi zaradi tega, ker se po končani univerzijadi ne vrača v Maribor, ampak odhaja na študij v Ameriko.

Sara, čestitke in srečno!