Športno društvo Center Maribor, ki je bilo ustanovljeno leta 1907, deluje še danes in je zdajšnje ime dobilo leta 1997. Njegova glavna dejavnost je športna gimnastika.

Društvo danes šteje 1200 članov, ki se delijo v naslednje vadbene sklope:

Poleg izvajanja celoletne gimnastične dejavnosti ponuja Športno društvo Center Maribor tudi druge rekreativne programe, kot so:

Ukvarja se tudi z oddajanjem športnih objektov srednjim šolam in ostalim najemnikom, ki opravljajo v prostorih športnega društva različne športne dejavnosti.

Zala in Sara na poletnih tekmovanjih

Zala Bedenik in Sara King sta se med poletjem udeležili 3 velikih tekmovanj.

Zala je konec junija tekmovala na 1. mladinskem svetovnem prvenstvu v Györu na Madžarskem, konec julija pa na Olimpijskem festivalu evropske mladine v Bakuju, Azerbajdžan. Tekmovanji je uspešno izpeljala in si pridobila pomembne izkušnje v svoji tekmovalni karieri.

Sara je v začetku julija tekmovala na univerzijadi v italijanskem Neaplju, kamor bi moral odpotovati še en tekmovalec ŠD Center Maribor - Jure Weingerl, a se je pred odhodom na tekmovanje žal poškodoval.

Dekletoma iskreno čestitamo!